Ben-E-go

Sahilde dalga seslerine karışan martı çığlıklarıyla derin bir nefes aldım, sabah 05:00 aradan biraz zaman geçmeden o seslere minarelerden yükselen ezan’da dahil oldu. Gün doğumunun yaklaştığını düşünerek fotoğraf makinasına uzandım, yerinde olmadığını görünce iyice unutkanlıklarımın arttığı bu günlerin stres kat sayıma denk gelmesi, evet artık kendimdeydim, telefonumun sarjı bitmişti, yapacak bir şey yok, başladım yürümeye Tarabya Yeniköy, peşi sıra Ortaköy’e kadar gelmiştim ve halen düşünüyordum, sormuyorum neden buradayım diye, arabadan iyice uzaklaşmanın verdiği gerginlikle gerisin geri döndüm, acaba birşeyler değişmelimiydi, bugün doğan güneşe bir mesajım olabilirmiş gibi, her şeyi bilen ben ukala tavırlarımla aslında mesaja ihtiyacı olan güneş veya bir başkası.. hayir bendim!

Evet sonra ikili ilişkilerim, vazgeçişlerim, terk edilişlerim, eski aşklarım, kisaca hayatım.. biraz zamanın gerisinde kaldığım doğru, bahane değil sanırım. Hayatımı genellemek sürekli değişen akımlara boyun eğip günlük haftalık veya saatlik bir ilişkiyi bünyem kaldıramıyor, kusuyorum.

Gel gitlerle dolu ilişkiler içinde yedekleme mantığıyla su köşede otur, söz hakkı verdiğimde konuş dermiş gibi ilişkilerimi televizyon programlarındaki yarışmalara çevirmek ne kadar doğru olabilir ki? Buna cüret eden kişi kendini açık arttırmaya çıkarmış bir mal, ona değer biçen tüccarlar da biz oluyoruz. E duyguya ne oldu, aşk ilahi mahiyetini kaybetmez mi? ayrılıklara gelmeden ebeveynlerin hoş gördüğü bu durum ne kadar doğru, emek sadakat ve sevgi olmadan olmuyor hemşerim, olmuyor…

Tıpkı benim yaptığım gibi git kıçının üstünde otur ve şunu düşün aşk için nelerden vazgeçerim, evet aslında bir yuva kurmak en büyük vazgeçişdir, iki bedeni bir hayata sığdırmakdır, rahat olmak istiyorsanız tüm soru işaretlerini gerisin geri bedenleriyle geçmişe gömüp, korku ve endişelerin yerine, her güne daha iyi nasıl başlayabilirim heyecanına kavuşmaktır.

O kadar çok kapılmışız ki para ve güçle insan almaya, 😉 tüccar arkadaşlara başarılar yokum ben….

Reklamlar